Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się kaca?

Chciałeś ubarwić spotkanie towarzyskie? Świetnie bawiłeś się na imprezie z przyjaciółmi? A może nie jesteś w stanie dojść do siebie po rodzinnym zjeździe? Większość osób zapewne, by Cię zrozumiało, gdyż za pewne również byli pod wpływem i bardzo dobrze znają uczucie towarzyszące na drugi dzień, jakim jest kac. Wówczas pęka nam głowa, nie mamy sił do działania oraz ogarnia nas uczucie ogromnego pragnienia. W zasięgu mamy kilka sposobów, które od razu nie usuną nieprzyjemnych objawów, pozwolą je złagodzić. Jaki z nich jest najlepszy? Czy warto stosować tabletki na kaca?

czytaj całość »
Jak złagodzić kaca?

Aż nazbyt często, świetna zabawa w gronie znajomych przy suto zakrapianym stole kończy się przykrymi konsekwencjami, które następnego dnia uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. I chociaż wiemy o tym, że kac jest wiernym towarzyszem imprez, to raczej nie powstrzyma nas to przed planowaną zabawą. Możemy tylko szukać sposobów na to, jak go później złagodzić.

czytaj całość »
Co jeść na kaca – śniadanie i nie tylko

Każdy, kto choć raz w życiu porządnie zabalował, doskonale wie, że kac nie ma litości ani dla mężczyzn, ani dla kobiet. I chociaż zdarzają się osoby, które są odporne na tę przykrą dolegliwość, to jednak większość z nas musi się z nią zmierzyć praktycznie zawsze, kiedy zdrowy umiar utonął w następnej kolejce. Na szczęście wystarczy odpowiedni posiłek na drugi dzień, który złagodzi sporą część objawów kaca.

czytaj całość »
Najlepszy sposób na kaca – co pomaga na kaca?

Poranek po hucznej imprezie, na której nie żałowaliśmy sobie alkoholu, nie należy do najprzyjemniejszych. Ból głowy i żołądka, wyschnięte na wiór usta, ogólne rozbicie i nieludzkie samopoczucie – chyba nie ma osoby, która by tego nie doświadczyła. Czy istnieje skuteczny i sprawdzony sposób na kaca?

czytaj całość »
Urlop od kieliszka zbawienny dla naszego organizmu

Co tu dużo kryć, dla Polaka chcącego napić się alkoholu okazja zawsze się znajdzie. Niestety, dla wielu miłośników imprezowania tych alkoholowych usprawiedliwień jest coraz więcej, co z czasem przekłada się na zły stan ich zdrowia. A może by tak wziąć urlop od kieliszka i zregenerować nadwyrężony organizm. Sprawdzamy na podstawie badań naukowych, co dzieje się z ciałem człowieka po odstawieniu napojów wysoko procentowych.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: Absynt – legendarna wróżka znienawidzona przez świat

Trudno obecnie wskazać inny rodzaj alkoholu, wokół którego narosłoby tyle legend, kontrowersji oraz mitów. Pili go najwięksi artyści tego świata, przypisując mu magiczne, a wręcz mistyczne właściwości. Przez blisko 100 lat był zakazany w wielu krajach na całym świecie. Stał się alkoholowym wrogiem publicznym numer jeden, jako domniemana przyczyna licznych zbrodni, brutalnych morderstw, ataków szaleństwa oraz wszelkiego rodzaju zła dotykającego człowieka. Dziś, po dekadach banicji, wraca do łask smakoszy alkoholowych uniesień.

czytaj całość »
Kiedy mija kac? Brytyjczycy już wiedzą…

Kiedy mija kac? Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od ogólnej kondycji organizmu, ilości wypitego alkoholu, jego rodzaju oraz wielu innych czynników, z których jednym z głównych jest bez wątpienia poziom enzymu dehydrogenazy alkoholowej w organizmie. Tego, ile godzin z życia zabiera kac, postanowili się dowiedzieć Brytyjczycy, jakby nie patrzeć, jeden z najbardziej imprezowych narodów europejskich.

czytaj całość »
Jak radzić sobie z bólem głowy i żołądka w czasie kaca?

O szkodliwości nadużywania alkoholu napisano już wiele i chyba nie ma większego sensu rozwodzić się dalej nad tym tematem. Porozmawiajmy raczej o dolegliwych skutkach i leczeniu objawów zatrucia alkoholowego, w tym przede wszystkim o najczęstszych symptomach dnia poprzedniego, a więc o uporczywym bólu głowy oraz dolegliwościach żołądkowych.

czytaj całość »
Ból głowy po alkoholu. Szukamy winnych.

Niemcy nazywają to Katzenjammer (pisk kociaków), Norwegowie skarżą się na „jeg her tommermenn” (drwali w głowie), Brytyjczycy lewitują pod wpływem „hangover” (stan nieważkości), natomiast Francuzi otrzymują w nagrodę za alkoholowe szaleństwa „gueule de bois”, czyli „drewniany ryj”. Nas w kraju nad Wisłą męczy zwykły, pospolity kac. Jednak, jakkolwiek by tego nie nazwać, odwieczny problem, który łączy te wszystkie stany świadomości i jest nieprzyjemną reperkusją dnia poprzedniego, to ból głowy. Kto lub co, oprócz oczywiście nas samych, jest za niego odpowiedzialny?

czytaj całość »
Jakie są przyczyny i objawy kaca?

Odwieczna prawda głosi – wszystko byle z umiarem. Niestety, wiele osób ma z tym problem zwłaszcza, jeśli chodzi o spożywanie alkoholu. Najczęściej picie trunków wysoko procentowych w nadmiarze prowadzi do nieprzyjemnych dolegliwości następnego dnia, czyli do tzw. kaca poalkoholowego, określanego również, jako syndrom dnia poprzedniego lub zespół dnia następnego. Jakie są przyczyny oraz objawy powstawania w organizmie tzw. kaca? Sprawdźmy.

czytaj całość »
Skuteczne sposoby na kaca

Tak zwany syndrom dnia poprzedniego to dolegliwość stara jak świat. Cierpieli na nią nasi przodkowie już tysiące lat temu. Tak, jak długa jest historia dolegliwości związanych z nadużywaniem napojów wysoko procentowych, tak również długie są dzieje poszukiwania skutecznej metody leczenia syndromu dnia poprzedniego. 

czytaj całość »
Jak szybko pozbyć się kaca?

Weekendowy wieczór. Huczna impreza w gronie przyjaciół i znajomych. Jeden niewinny drink przeradza się w cztery, a następnie w sześć i tak dalej. W uczuciu rozluźnienia i euforii zapominamy o problemach dnia codziennego, oddając się bez reszty radosnej zabawie. Wszystko ładnie, pięknie, jednak następnego dnia już nie jest tak różowo. Dopada nas bezlitosny kac. Co zrobić, aby jak najszybciej się go pozbyć?

czytaj całość »
Kac bez bólu głowy

Niejednokrotnie, dzień po udanej imprezce myślimy: „Jak cudownie byłoby obudzić się bez bólu głowy”. Może ciężko uwierzyć w taki scenariusz, ale jest to możliwe. Warunkiem jest zastosowanie się do kilku kluczowych zasad.

czytaj całość »
Co pić na kaca?

Pragnienie to częsty objaw tzw. „kaca”. Suchość w ustach, posmak wczorajszego przeholowania jest nie do zniesienia, dlatego organizm domaga się nawodnienia. Co więc pić, aby poczuć się lepiej?

czytaj całość »
PRZEWODNIK PO ALKOHOLACH - TEQUILLA PRZYSMAK AZTEKÓW

Tequila to bardzo ciekawy rodzaj alkoholu, głównie ze względu na sposób spożywania. Jest to odmiana mezcalu czyli – narodowej meksykańskiej wódki w kolorze słomkowym. Początki jej istnienia sięgają jeszcze czasów Azteków. 

Swoją nazwę zawdzięcza miejscu, w którym rozpoczęto jej produkcję - meksykańskiemu Miasteczku – Tequilla.

czytaj całość »
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Walczysz z kacem? Powinieneś mieć to w lodówce!

Ponoć najlepsza na kaca jest ciężka praca, a najskuteczniejszym sposobem uniknięcia przykrych konsekwencji dnia poprzedniego jest, po prostu, abstynencja. I to jest święta prawda. Jednak nie zawsze teoria idzie w parze z praktyką, a zatrucie alkoholowe może się przydarzyć każdemu. Warto więc poznać podstawowe, domowy sposoby na skuteczną walkę z kacem…tak profilaktycznie.

czytaj całość »
Najlepsze naturalne sposoby na kaca dawniej i dziś

Alkohol znany jest ludzkości od ponad 5 tysięcy lat. Nieodłącznym, negatywnym skutkiem nadmiernego spożycia napojów wysokoprocentowych jest kac, z którym człowiek walczy od początku swej przygody z alkoholem na różne sposoby. Czy istnieją naturalne, i co ważniejsze, skuteczne sposoby walki z syndromem dnia następnego? Sprawdźmy.

czytaj całość »
CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE… POLSKA HISTORIA MIODU PITNEGO

Miód pitny uznawany jest za najstarszy trunek alkoholowy na świecie. Odkryto go w Chinach około 9 tysięcy lat temu. W starożytności raczyli się nim Rzymianie, Grecy, Celtowie czy Germanie. Pomimo, że historia tego trunku w Polsce rozpoczęła się „zaledwie” tysiąc lat temu lecz z większymi lub mniejszymi przerwami trwa do dziś.

czytaj całość »
Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl