Co jeść na kaca – śniadanie i nie tylko

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

A gra jest warta świeczki, ponieważ skutki spożycia zbyt dużej ilości alkoholu odbierają nam chęć do czegokolwiek, czyniąc obolałymi i słabymi, tak jakby świetna zabawa z poprzedniego wieczoru była w rzeczywistości miesięczną tułaczką po bezdusznej pustyni. Optymistyczne w tym wszystkim jest to, że możemy wszystkie te dolegliwości częściowo niwelować za pomocą odpowiedniej diety i spożywania dużej ilości wody.

Mówi się, że na kaca najlepsza jest praca i pomimo tego, że ruch na świeżym powietrzu faktycznie poprawi nasze samopoczucie, to jednak najpierw musimy zadbać o to, by nasz odwodniony i wypłukany z witamin oraz minerałów organizm odpowiednio odżywić. I nawet jeśli po przebudzeniu się czujemy mdłości i silną niechęć do przełknięcia jakiejkolwiek potrawy, to warto się do tego zmusić. Nasze zmęczone metabolizowaniem alkoholu ciało z pewnością nam za to podziękuje.

I biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, ważne jest, aby pierwszy posiłek nie zmęczył dodatkowo naszego wyczerpanego układu trawiennego, pogarszając i tak już nasz stan ogólny, dlatego powinien być jak najbardziej lekkostrawny.

Co jeść na kaca z rana?

Jak zatem powinno wyglądać śniadanie na kacu? Przede wszystkim nie powinno być obfite. W przypadku śniadania na ciepło składnikami, na które warto postawić, są jajka. Mogą być gotowane na miękko, po benedyktyńsku, a nawet w postaci jajecznicy czy omleta.  Dzięki temu, że są bogate w białka i cysteinę, pomogą nam w szybszym wydaleniu metabolitów alkoholu z organizmu.

Idealnym rozwiązaniem w przypadku dużych mdłości są koktajle warzywne albo owocowe. Na pierwszy ogień warto rzucić sok pomidorowy z dodatkiem imbiru. Same pomidory są doskonałym źródłem potasu. Natomiast imbir to sprawdzony środek przeciwwymiotny, który zapanuje nad targającymi organizmem nudnościami.

Dla zwolenników owoców dobrym rozwiązaniem będzie koktajl z bananów, które również są bogate w potas, a dodatkowo uzupełnią poziom cukru we krwi, co doda nam nieco animuszu w tym trudnym i nieprzyjemnym czasie.

Ostatnie starcie z kacem – obiad

W walce z kacem równie ważny, jak śniadanie, jest obiad. Nie powinniśmy sobie go odpuszczać, ponieważ nasz organizm nadal potrzebuje wsparcia w postaci witamin, minerałów i substancji odżywczych. Obiad również nie może być zbyt ciężkostrawną ucztą. Lepiej postawić na warzywa, ewentualnie zupy. Co znajduje się w czołówce obiadowego menu na kaca?

Są to:

·         gotowane szparagi

·         cienki rosół

·         żurek

·         zupa ogórkowa

·         kiszone ogórki

·         kiszona kapusta

·         kefir lub jogurt

·         kasza gryczana

Pomocny w przywróceniu lepszego samopoczucia jest również 2KC, który za sprawą swojego składu także wspomaga regenerację organizmu po spożyciu alkoholu, niwelując tym samym najbardziej uciążliwe objawy kaca.

Inne porady
Zatrucie alkoholowe – jak z nim walczyć?

Statystycznie dorosły Polak rocznie wypija ponad 10 litrów czystego alkoholu. Na ważnych i większych imprezach sięgamy po wódkę, podczas posiłków i zjazdów rodzinnych pijemy wino, natomiast w trakcie imprez ze znajomymi najczęściej chwytamy za piwo. Nie ważne co pijemy ale ile. Często bywa, że się upijemy, a następnego dnia musimy zmierzyć się z objawami kaca. Jak z nimi walczyć?

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl