Co jeść na kaca – śniadanie i nie tylko

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

A gra jest warta świeczki, ponieważ skutki spożycia zbyt dużej ilości alkoholu odbierają nam chęć do czegokolwiek, czyniąc obolałymi i słabymi, tak jakby świetna zabawa z poprzedniego wieczoru była w rzeczywistości miesięczną tułaczką po bezdusznej pustyni. Optymistyczne w tym wszystkim jest to, że możemy wszystkie te dolegliwości częściowo niwelować za pomocą odpowiedniej diety i spożywania dużej ilości wody.

Mówi się, że na kaca najlepsza jest praca i pomimo tego, że ruch na świeżym powietrzu faktycznie poprawi nasze samopoczucie, to jednak najpierw musimy zadbać o to, by nasz odwodniony i wypłukany z witamin oraz minerałów organizm odpowiednio odżywić. I nawet jeśli po przebudzeniu się czujemy mdłości i silną niechęć do przełknięcia jakiejkolwiek potrawy, to warto się do tego zmusić. Nasze zmęczone metabolizowaniem alkoholu ciało z pewnością nam za to podziękuje.

I biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, ważne jest, aby pierwszy posiłek nie zmęczył dodatkowo naszego wyczerpanego układu trawiennego, pogarszając i tak już nasz stan ogólny, dlatego powinien być jak najbardziej lekkostrawny.

Co jeść na kaca z rana?

Jak zatem powinno wyglądać śniadanie na kacu? Przede wszystkim nie powinno być obfite. W przypadku śniadania na ciepło składnikami, na które warto postawić, są jajka. Mogą być gotowane na miękko, po benedyktyńsku, a nawet w postaci jajecznicy czy omleta.  Dzięki temu, że są bogate w białka i cysteinę, pomogą nam w szybszym wydaleniu metabolitów alkoholu z organizmu.

Idealnym rozwiązaniem w przypadku dużych mdłości są koktajle warzywne albo owocowe. Na pierwszy ogień warto rzucić sok pomidorowy z dodatkiem imbiru. Same pomidory są doskonałym źródłem potasu. Natomiast imbir to sprawdzony środek przeciwwymiotny, który zapanuje nad targającymi organizmem nudnościami.

Dla zwolenników owoców dobrym rozwiązaniem będzie koktajl z bananów, które również są bogate w potas, a dodatkowo uzupełnią poziom cukru we krwi, co doda nam nieco animuszu w tym trudnym i nieprzyjemnym czasie.

Ostatnie starcie z kacem – obiad

W walce z kacem równie ważny, jak śniadanie, jest obiad. Nie powinniśmy sobie go odpuszczać, ponieważ nasz organizm nadal potrzebuje wsparcia w postaci witamin, minerałów i substancji odżywczych. Obiad również nie może być zbyt ciężkostrawną ucztą. Lepiej postawić na warzywa, ewentualnie zupy. Co znajduje się w czołówce obiadowego menu na kaca?

Są to:

·         gotowane szparagi

·         cienki rosół

·         żurek

·         zupa ogórkowa

·         kiszone ogórki

·         kiszona kapusta

·         kefir lub jogurt

·         kasza gryczana

Pomocny w przywróceniu lepszego samopoczucia jest również 2KC, który za sprawą swojego składu także wspomaga regenerację organizmu po spożyciu alkoholu, niwelując tym samym najbardziej uciążliwe objawy kaca.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl