Kwas fumarowy, czyli nowoczesne uderzenie w kaca

kwas fumarowy

 

Ból głowy, kołatanie serca, ogólne rozbicie i złe samopoczucie. Znasz to? Jeśli choć raz zdarzyło Ci się przesadzić z alkoholem, na pewno doświadczyłeś tych i paru innych objawów typowych dla kaca. Tradycja każe leczyć je sokiem, rosołem i dużą ilością wody. Współczesna medycyna dodaje do tej listy nowe, niezwykłe składniki. Jednym z nich jest kwas fumarowy.

Na sprawy sercowe

Impreza się rozkręca. Popadasz w stan euforyczny. Czujesz, jak krew w Twoich żyłach zaczyna przyśpieszać, a serce naśladuje szybkie bity płynące z głośników dyskoteki. Efekty te zawdzięczasz nie tylko gorącej atmosferze, ale i wątrobie, która zaczęła już przekształcać wypity przez Ciebie alkohol w aldehyd octowy. To właśnie aldehyd octowy powoduje, że Twoje tętno przyśpiesza, serce zaczyna bić coraz mocniej, podnosi się ciśnienie, a na twarz wypływa czerwony rumieniec.

Środkiem, który w tej sytuacji zabezpieczy Cię przed przykrymi skutkami wymienionych objawów, jest kwas fumarowy, czyli naturalny kwas organiczny pochodzenia roślinnego. Kwas fumarowy posiada właściwości kardioochronne, które związane są ściśle z jego metabolizmem do kwasu bursztynowego – również bardzo pomocnego w zwalczaniu objawów kaca. Kwas fumarowy nie tylko ochroni Twoje serce w trakcie imprezy, ale i sprawi, że ból głowy dnia następnego nie odbierze Ci radości z szalonej nocy.

Na ogólne zatrucie organizmu

Skoro już mowa o dniu następnym, to oprócz bólu głowy z pewnością pojawi się również ogólne rozbicie, złe samopoczucie, nadwrażliwość na bodźce, osłabienie koncentracji i obniżenie nastroju. Są to efekty zatrucia organizmu i działania wydzielających się intensywnie pod wpływem alkoholu wolnych rodników. Również tutaj swoją skuteczność potwierdza kwas fumarowy, który – dzięki działaniu detoksykacyjnym – usuwa z organizmu szkodliwe związki odpowiedzialne za kaca i pomaga przyśpieszyć powrót do normalnego funkcjonowania.

To podwójnie dobroczynne działanie kwasu fumarowego sprawia, iż jest on jednym z bardziej skutecznych składników suplementów na kaca. Obecność w ich składzie kwasu fumarowego gwarantuje, że nie tylko będziesz miał o czym opowiadać po każdej imprezie, ale również będziesz miał na to wystarczająco dużo sił i ochoty.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl