Skuteczne sposoby na kaca

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

Niestety, do dziś nie udało się wynaleźć jednego uniwersalnego sposobu radzenia sobie z przysłowiowym kacem. Można jednak zastosować kilka sprawdzonych receptur, które skutecznie pomogą zregenerować organizm nadwyrężony zbyt dużą dawką wypitego alkoholu.

Co pomoże na kaca?

Prawdę mówiąc, każdy zaprawiony w bojach imprezowicz ma własne, sprawdzone sposoby na kaca. Poszczególny organizm inaczej reaguje na alkohol, jednak szkody, jakie zostawia on w naszym ciele, są zwykle takie same.

Alkohol spożywany w nadmiarze powoduje najczęściej zmiany w stężeniach elektrolitów, prowadząc do znacznego obniżenia poziomu m.in. potasu, wapnia, magnezu oraz fosforanów. Wynika to z niedożywienia organizmu oraz negatywnego działania etanolu, który ogranicza wchłanianie elektrolitów do organizmu i jednocześnie zwiększa ich wydalanie.

Co pić na kaca?

Aby uzupełnić niedobór witamin, soli mineralnych oraz glukozy w organizmie, a także zniwelować skutki odwodnienia oraz zaburzeń elektrolitowych, należy pić duże ilości płynów, oczywiście bezalkoholowych. Dobrym rozwiązaniem jest wysoko mineralizowana woda mineralna z dodatkiem soku z cytryny oraz miodu. Glukoza pomoże przyspieszyć regenerację ośrodkowego układu nerwowego. Oprócz miodu sprawdzą się również wszelkiego rodzaju napoje słodzone, z wyjątkiem płynów gazowanych.

Niektórzy twierdzą, że najlepsza na kaca jest kawa z cytryną. No cóż, kawa działa moczopędnie i powoduje dodatkowe odwodnienie organizmu, a to chyba ostatnia rzecz, jakiej nam w tym stanie potrzeba. Z kolei, prawdziwą bombą witaminową jest na pewno sok z kiszonej kapusty lub ogórków, a także kefir zawierający wapń, który stymuluje przyswajanie magnezu. Oczywiście, nie możemy zapominać o świeżym soku pomidorowym, zawierającym sporą dawkę magnezu i potasu.

Co jeść na kaca?

Syndrom dnia poprzedniego ma to do siebie, że albo wywołuje wstręt do jedzenia, albo też powoduje nadmierny apetyt u skacowanego. Bez względu na to, do której grupy się zaliczamy, jeść trzeba. W walce z kacem na pewno pomoże tradycyjna jajecznica, omlet lub tosty z żółtym serem. Dostarczą one organizmowi niezbędnego cukru oraz składników odżywczych, a także energii do szybszego pozbycia się z niego resztek alkoholu. Dobrym sposobem na kaca jest również gorący rosół lub bulion.

Jak złagodzić kaca?

Istnieją trzy podstawowe i skuteczne czynności, które znacząco łagodzą nieprzyjemne dolegliwości związane z kacem. Są to: sen, prysznic oraz spacer na świeżym powietrzu. Istnieje również czwarta najbardziej skuteczna metoda – abstynencja, jednak to już indywidualna sprawa każdego z nas.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl