Potas – pierwiastek leczący kaca. Szybko i skutecznie

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

 

Czy zdarza Ci się po szalonej nocy odczuwać przemożne zmęczenie oraz drżenie i skurcze mięśni? Twoje serce kołacze szybko zupełnie bez powodu, a wzrastające ciśnienie sprawia, że krew szumi w uszach niczym wodospad? Te objawy to efekt niedoboru potasu, który został „wypłukany” przez alkohol. Niedobór ten uzupełnisz szybko dzięki 2KC Restart.

Im więcej pijesz, tym więcej potasu tracisz

Potas to jeden z najważniejszych minerałów wchodzących w skład ludzkiego organizmu. Wraz z chlorem i sodem stanowi grupę tzw. elektrolitów, czyli pierwiastków rozpuszczających się w wodzie i ułatwiających przenoszenie ładunków elektrycznych.

Wraz z wodą, w której się rozpuszcza, potas trafia praktycznie wszędzie. Znaleźć można go zarówno wewnątrz komórek, jak i w przestrzeni międzykomórkowej. Występuje także w tzw. chłonce (płynie tkankowym zwanym również limfą) oraz we krwi. Ponieważ zaś spożywanie alkoholu każdorazowo sprawia, że tracimy określone (proporcjonalne do ilości wypitego alkoholu) ilości wody, przy okazji tracimy również rozpuszczony w niej potas.

Szybki sposób na kaca

Potas reguluje gospodarkę wodną organizmu, normuje ciśnienie krwi i usprawnia pracę nerek. Oprócz tego zapewnia sprawne działanie układu nerwowego (przewodzenie impulsów), mięśni i bierze udział w procesie dotleniania mózgu (wpływa na procesy myślowe i zdolność do koncentracji). Do naszych komórek dostarcza substancje odżywcze, jednocześnie usuwając z nich szkodliwe produkty przemiany materii. W momencie, gdy na skutek spożycia większych ilości alkoholu tracimy spore ilości potasu, każdy z wymienionych elementów zaczyna poważnie szwankować. Efekty tego wchodzą w zespół objawów popularnie nazywanych kacem. Jak można im szybko zapobiec?

Oprócz tradycyjnych rozwiązań w rodzaju suplementów diety 2KC przyjmowanych przed oraz w trakcie spożywania alkoholu, możemy dodatkowo uchronić się przed kacem i jednocześnie uzupełnić podstawowe niedobory niezwykle istotnych związków (w tym i potasu), pijąc następnego dnia rano roztwór 2KC Restart. 2KC Restart uzupełnia utracone elektrolity i pozwala odzyskać pełną sprawność, a zawarta w nim glukoza szybko postawi Cię na nogi.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl