Po jakie środki oraz sposoby najchętniej sięgacie lecząc kaca?

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

Oczywiście, najlepiej nie pić

Oczywiście, najbardziej skutecznym, dającym stu procentową pewność sposobem na kaca jest abstynencja. Jeżeli jednak nie da się uniknąć degustacji napojów wysokoprocentowych, warto wcześniej przygotować swój organizm na przyjęcie szkodliwego alkoholu poprzez m.in. zjedzenia pełnowartościowego posiłku, wyspanie się oraz przygotowanie posiłku na następny dzień w postaci np. rosołu. Nigdy nie wolno spożywać alkoholu na pusty żołądek, ponieważ w ten sposób będzie on jeszcze szybciej wchłaniał się do organizmu.

Profilaktyka

Jest kilka zasad, których należy przestrzegać w trakcie imprezowania, aby zminimalizować zgubny wpływ alkoholu na nasz organizm. Przede wszystkim nie należy mieszać ze sobą różnych trunków, pić duże ilości niegazowanych płynów unikając tych sztucznie barwionych oraz posiadających w swoim składzie dwutlenek węgla, a także nie palić papierosów lub sięgać po nie bardzo rzadko. Przed położeniem się do łóżka warto wypić około dwóch szklanek wody oraz dobrze przewietrzyć pomieszczenie, w którym śpimy.

Różne środki na kaca

Obecnie istnieje wiele gotowych preparatów pomagających w walce z kacem, które można dostać w aptece, drogerii czy też na stacji benzynowej. Często stosowane są również środki przeciwbólowe czy też przeciw zapalne, jak np. aspiryna lub ibuprofen. Nie zaleca się jednak spożywania medykamentów zawierających paracetamol, ponieważ, podobnie jak alkohol, są one szkodliwe dla wątroby.

Aspiryna zawsze na topie

Wielu imprezowiczów sięga na drugi dzień po dużą szklankę wody niegazowanej z dwoma musującymi tabletkami aspiryny (2 x 400 mg + 2 x 240 mg wit. C). Wielu osobom, które przesadziły z alkoholem, taka mikstura pomaga dojść w krótkim czasie do siebie. Mniej więcej po półgodzinie znika pulsujący ból w głowie i pojawiają się pierwsze symptomy łaknienia i odczuwania głodu. Czy taki sposób jest dobry na kaca, czy to tylko powstający efekt placebo?

Utracone elektrolity

Niektóre osoby leczące syndrom dnia poprzedniego sięgają po takie środki, jak np. Orsalit czy też Litorsal. Oba te specyfiki na pewno uzupełniają utracone elektrolity w organizmie, jednak są moczopędne i nie zmniejszają w ekspresowym tempie uporczywego bólu głowy, jak było to w przypadku aspiryny.

2KC w wersji ekstremalnej

Można też sięgnąć po tabletki 2KC w wersji Xtreme, która jest wzbogacona wyciągiem z żeń-szenia. Taki środek stanowi kompozycję witamin, minerałów, a także mikro i makroelementów. Witamina C, kwas fumarowy i bursztynowy, oraz wyciąg z żeń-szenia pomagają skutecznie usunąć toksyny z organizmu, zminimalizować uczucie zmęczenia, a za sprawą glukozy otrzymamy odpowiednią dawkę energii. Tabletki 2KC przynoszą najlepsze rezultaty, gdy stosuje się je w trakcie spożywania alkoholu, a więc jest to forma zapobiegania nie zaś leczenia.

Kwas na ból głowy

W wielu wypadkach uporczywy ból głowy po alkoholu skutecznie może złagodzić kwas acetylosalicylowy lub ibuprofen. Jednak należy się wystrzegać środków zawierających duże ilości paracetamolu, który dodatkowo obciąża i tak już zmęczoną wątrobę. Alkohol powoduje znaczne rozszerzenie naczyń krwionośnych w mózgu, co prowadzi do bólu głowy. Warto oprócz środków przeciwbólowych dotlenić swój organizm wybierając się np. na spacer. Dotlenione komórki szybciej się regenerują.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl