PRZEWODNIK PO ALKOHOLACH: CAMPARI, CZYLI GRA WSTĘPNA WE WŁOSKIM WYDANIU

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

SZTUKA PODZIEMNEGO POPU

Gdy w latach 60. XX wieku powstaje w Mediolanie metro, na oficjalnym otwarciu słynny Bruno Munari zaprezentował swój plakat „Graphic Declination of name Campari” . Obecnie plakat można podziwiać na wystawie w Modern Art Museum w Nowym Jorku.

Zarówno kobieta w czerwieni jak i Campari kojarzone są z rozkoszą. Nie mogło być zatem inaczej i Kelly Le Brock stała się ambasadorką marki w latach 90. XX w. występując w reklamie „Campari - It's Fantasy”. W późniejszych latach o reklamę marki dbał m.in. Jean Paul Goude czy Mario Testino.

KARMIONY KOCHANEK- JAK GO POKOCHAĆ

  • Campari on the rock- najprostszy z możliwych koktajli, to Campari z lodem. Chłód lodu wzmocni gorzką nutę a także uspokoi nieco jego włoski temperament.
  • Campari z tonikiem- prostota staje się kluczem do doskonałości i trafia prosto w punkt.
  • Americano- jeden z ulubionych drinków Jamesa Bonda (Casino Royale). Przygotowując go należy pamiętać o kolejności:  Campari, Vermoith, woda gazowana.
  • Mi to- połącznie mediolańskiego Campari z turyńskim Cinzano Vermouth. Polecany dla koneserów i bardziej zaprawionych zawodników.

Tak jak w przypadku innych alkoholi, nadmiar Campari może spowodować niechcianego kaca na drugi dzień. Warto wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni ratunek.

Inne porady
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl