Co pić na kaca?

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

Woda

Eksperci twierdzą, że najlepszym lekarstwem na kaca jest woda. Przyjmowanie dużej ilości wody niegazowanej z pewnością pomoże nam w przetrwaniu, a gdy wzbogacimy go sokiem z cytryny zwiększymy dobroczynne działanie tego napoju.  Witamina C zawarta w cytrynie przyspiesza trawienie alkoholu dzięki czemu szybciej odzyskujemy dobre samopoczucie. Jeśli nie lubimy cytryny, możemy zastąpić zwykłą wodę – wodą wysoko zmineralizowaną, po to by uzupełnić cenne substancje wypłukane podczas picia alkoholu. Zaleca się aby już do południa, wypić stopniowo 1,5 l wody, co pomoże wydalić jak najszybciej i najwięcej toksyn wraz z oddawaniem moczu.  Następnego dnia po suto zakrapianej imprezie warto wypić małymi porcjami nawet 3-4 litry wody.

Kefir, Maślanka czy Jogurt?

Świetnymi napojami „na kaca” są kefir, maślanka, jogurt. Przyspieszają one wchłanianie cukrów, które zostały utracone w trakcie spożywania alkoholu, ale dodatkowo poprawiają też mikroflorę w jelitach.

Sok pomidorowy

Gdy po wypiciu wody i kefiru sięgniemy jeszcze po sok pomidorowy uzupełnimy potas wypłukany w z organizmu w efekcie nadmiernego spożycia alkoholu. Ci którzy nie przepadają za sokiem pomidorowym, mogą go zastąpić mlekiem z miodem, który ma podobne działanie. Niedobór potasu wpływa niekorzystnie na nasze mięśnie dlatego w trakcie kaca często odczuwamy dreszcze.

Soki warzywne i owocowe

Inne źródła zalecają picie dużej ilości soków warzywnych i owocowych. Dostarczają nam one utracone witaminy. Zalecany jest sok pomarańczowy i wspominany wcześniej pomidorowy.  Można tez sięgnąć po sok z ogórków kiszonych lub kapusty kiszonej  – mają one działanie orzeźwiające i zawierają dużo witaminy C, magnezu i kwasu mlekowego (co wpływa bardzo korzystnie na funkcjonowania przewodu pokarmowego).  Możemy przyjąć niecałą szklankę takiego soku, większa ilość jest niewskazana. Na kacu możemy wspomagać się świeżym sokiem z rabarbaru. Nie możemy jednak przesadzić. Maksymalna dawka w ciągu dnia to ćwierć szklanki.

Herbatki

W walce z kacem dobrze podziałają też różnego rodzaju herbaty. Jako te najbardziej wskazane wymienia się herbaty z suchych kwiatów lipy, malin i żurawiny. Te konkretne pomagają pozbyć się alkoholu ze krwi i złagodzić symptomy kaca. Jako najbardziej wskazaną wskazuje się napar z ziela dziurawca z miętą.

Jeśli zależy nam na szybkim efekcie ukojenia możemy sięgnąć po napój izotoniczny, który dostarcza organizmowi utracone podczas picia substancje odżywcze. Dobrze działa też napój 2 KC restart https://www.2kc.pl/2KC-Restart-2-saszetki, który jest pomocny w stanach odwodnienia organizmu. Uzupełnia on płyny i elektrolity utracone w trakcie spożywania alkoholu.

Następnego dnia po udanej  imprezie unikajmy picia kawy i alkoholu. Te płyny zwiększają odwodnienie organizmu i wypłukują ważne substancje z naszego organizmu. Niezalecane jest też picie napojów gazowanych i innych napojów zawierających kofeinę.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl