Kac bez bólu głowy

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

Przygotowanie

Zanim zaczniemy spożywanie alkoholu warto zadbać o żołądek i wątrobę, a co za tym idzie nasze samopoczucie w dzień po „suto zakrapianym” wieczorze. Podstawowa zasada jest taka, nigdy nie pijmy na pusty żołądek. Warto zjeść konkretny posiłek, bogaty w tłuszcze i białka. Dzięki temu  alkohol będzie się dłużej wchłaniał, a objawy kaca będą znacznie mniejsze, co za tym idzie ból głowy może w ogóle nie nastąpić. Idealnie sprawdzi się klasyczny rosół, który dostarcza witamin i zapobiega napadom głodu po alkoholu. Dobrze zadziała kozi ser, który jest źródłem tłuszczu, zawiera kwas foliowy, witaminy z grupy A i B, wapń i białko. Idealnym posiłkiem będzie też łosoś, który zawiera witaminy z grupy B12, cenne kwasy tłuszczowe omega- 3, omega-6, potas i jod.

Bież w trakcie nie po fakcie

Po posiłkach dostarczających sytości i witamin, a jeszcze przed rozpoczęciem picia alkoholu proponujemy również wziąć tabletki 2KC https://www.2kc.pl/2kc-xtreme-tabletki, które dzięki idealnej kompozycji witamin, minerałów, mikro i makroelementów wspierają procesy fizjologiczne organizmu po spożyciu alkoholu.

Kolejne zasady to:  w trakcie imprezy pić dużo wody, nie mieszać różnych gatunków alkoholi, nie pić ciemnych alkoholi, które przez obecność garbników gorzej wpływają na organizm i dłużej dochodzi się do siebie.  Pamiętamy też o tym, by przyjmować 2KC w trakcie spożywania alkoholu.

 

Umiar jest najważniejszy

W profilaktyce ważne jest to by nie przesadzić z ilością spożytego alkoholu. Jeżeli będziemy pić z umiarem, tym większe szanse na to, że ból głowy w ogóle nie wystąpi. Jeśli mamy z tym problemy warto wesprzeć się odpowiednim poradnikiem. Jednym z nich jest przewodnik autorstwa Allena Carr’a „Prosta metoda jak skutecznie kontrolować alkohol”. Pisarz jest autorem wielu książek dotyczących podobnej tematyki. Cieszą się  dobrymi opiniami, więc warto z nich skorzystać.

Inne porady
Zatrucie alkoholowe – jak z nim walczyć?

Statystycznie dorosły Polak rocznie wypija ponad 10 litrów czystego alkoholu. Na ważnych i większych imprezach sięgamy po wódkę, podczas posiłków i zjazdów rodzinnych pijemy wino, natomiast w trakcie imprez ze znajomymi najczęściej chwytamy za piwo. Nie ważne co pijemy ale ile. Często bywa, że się upijemy, a następnego dnia musimy zmierzyć się z objawami kaca. Jak z nimi walczyć?

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl