Jak złagodzić kaca?

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

W momencie przebudzenia na kacu czujemy się tak źle, ponieważ nasze zaburzone alkoholem trawienie uwalnia kwasy żołądkowe, powodując tym samym mdłości. Trzustka ochoczo wspiera żołądek, wydzielając większą ilość soków trawiennych, co charakteryzuje się nie tylko uczuciem dyskomfortu, ale często bólem brzucha, a nawet wymiotami.

Do tego wątroba, przerabiając alkohol najpierw na aldehyd octowy, a później kwas octowy, produkuje przy okazji mleczan i tłuszcze, co zaburza wchłanianie cukrów. A to z kolei prowadzi do hipoglikemii, która przejawia się m. in. jako bardzo złe samopoczucie, senność i rozdrażnienie. Nie możemy zapomnieć również o popękanych naczyniach krwionośnych w mózgu, które przyczyniają się do upiornego bólu głowy. Jest to istna masakra, którą pragniemy zakończyć. Jak to zrobić?

Jak zmniejszyć objawy kaca?

Na pytanie, jak złagodzić kaca nie ma jednoznacznych odpowiedzi, ponieważ każdy organizm jest inny i nieco inaczej reaguje na alkohol. Najważniejszą jednak zasadą w walce z kacem powinna być prewencja. Jest to najłatwiejszy sposób na uniknięcie wielu przykrych dolegliwości. Wystarczy, jeśli przed rozpoczęciem spożywania alkoholu zadbamy o to, aby nasz żołądek nie był ani pusty, ani napełniony zbyt tłustym i pikantnym jedzeniem. Warto wcześniej zjeść coś sytego, ale lekkiego np. ryż z warzywami i rybą.

Poza tym, w trakcie imprezy także zadbajmy o to, aby spożywać jakieś przekąski, jednak również nie powinny być one zbyt tłuste. Darujmy sobie zatem frytki czy hamburgery, ponieważ mogą one zadziałać odwrotnie do zamierzonego celu i w efekcie wydłużyć proces trawienia i wydalania alkoholu z organizmu.

Do innych złotych zasad pozwalających uniknąć zbyt dużego kaca należą m. in.:

·         niemieszanie spożywanych alkoholi,

·         picie napojów na bazie alkoholu rektyfikowanego (tzw. czyste wódki),

·         ograniczenie palenia papierosów w trakcie spożywania alkoholu,

·         zadbanie o dawkę ruchu np. tańczenie albo spacer na świeżym powietrzu.

Pamiętać należy również o tym, że kobiety dłużej metabolizują alkohol nie tylko ze względu na swoją z reguły mniejszą wagę, ale także z powodu swojej odmiennej budowy biologicznej. Nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że panie magazynują w swoim ciele mniej wody niż mężczyźni, co prowadzi do szybszego odwodnienia. Dlatego też to właśnie one o wiele szybciej wpadają w stan upojenia alkoholowego, a jego skutki w postaci kaca są dla nich bardziej dotkliwe.

Jak szybko dojść do siebie?

Dzień po spożyciu alkoholu zbyt dużej ilości alkoholu, potrafi na dłuższy czas wyleczyć nas z chęci przeżycia kolejnej, tak upojnej imprezy, jednak spora dawka snu oraz uzupełnienie organizmu w wypłukane poprzedniego dnia elektrolity i makroelementy, pozwolą nam dojść powoli do siebie. Bulion warzywny, jajko na miękko czy sok z pomidorów również postawią nas na nogi.

Zawsze można skorzystać z dodatkowego wsparcia, jakim mogą być  suplementy diety 2KC, które odpowiednio stosowane pozwolą zniwelować objawy kaca i szybciej przywrócić nam poprawne samopoczucie.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl