Najlepszy sposób na kaca – co pomaga na kaca?

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

Oczywiście wszyscy wiedzą, że najlepszy sposób na kaca to abstynencja, ale chyba nie takiej informacji tutaj potrzeba. Umiar w trakcie picia mógłby jednak skutecznie pomóc, przynajmniej w zniwelowaniu natężenia skutków kaca.

Są i takie osoby, dla których spożycie nawet najmniejszej ilości alkoholu kończy się przynajmniej bólem głowy i niewyraźnym samopoczuciem, które towarzyszy im przez cały następny dzień. Objawy kaca utrzymują się nawet do 24 godzin po spożyciu „procentów”. Warto zatem dowiedzieć się i zapamiętać na przyszłość, co pomaga na kaca, by w razie konieczności postawić się na nogi.

 

Szybki sposób na kaca? Wypłucz go z organizmu!

Nasze złe samopoczucie na drugi dzień po wypiciu alkoholu wynika nie tyle z jego szkodliwości, co z zabiegów organizmu prowadzących do jego szybkiego wydalenia. Efektem ubocznym tego procesu jest odwodnienie. Objawia się ono jako gwałtowne pragnienie, które powinniśmy zaspokajać wodą lub innymi napojami. Pozwala to na odbudowę równowagi elektrolitów w organizmie. Ilość spożywanej wody warto zwiększyć jeszcze przed rozpoczęciem zakrapianej imprezy, dzięki temu odwodnienie organizmu będzie nieco mniejsze.

Unikajmy również mieszania alkoholu z napojami gazowanymi, które przyspieszają jego wchłanianie. O zakazie łączenia różnych alkoholi nie trzeba chyba nikomu przypominać. Takie mieszanki to prawdziwe pole do popisu, które kac wykorzysta następnego dnia!

Śniadanie i spacer

Obok picia dużej ilości wody, istnieje także inny sprawdzony sposób na kaca. Jest nim oczywiście śniadanie złożone z odpowiednich produktów. Nawet w przypadku mdłości warto zmusić się do zjedzenia lekkiego posiłku, ponieważ organizm po spożyciu alkoholu jest wyjałowiony z wielu witamin i makroelementów, takich jak witamina C, B12, potas, magnez, a także białka. W tym celu warto napić się świeżego soku z pomidorów i zjeść jajko na miękko.

Do picia wody można również dołączyć soki z pomarańczy, czarnej porzeczki czy aronii, które są bogate w witaminę C. Niezwykle skuteczny w zwalczaniu złego samopoczucia oraz w pozbyciu się resztek alkoholu i jego metabolitów z organizmu jest umiarkowany ruch na świeżym powietrzu, który dotleni ciało i przyspieszy naszą przemianę materii.

Inne sposoby na kaca

W przypadku bardzo złego samopoczucia pomocne mogą być również naturalne sposoby na kaca, takie jak napary z rumianku czy mięty. A w razie nieustających mdłości można poratować się imbirem. Dobrym rozwiązaniem są również naprzemienne prysznice, raz chłodny, raz ciepły, które nie tylko zadziałają orzeźwiająco, ale również poprawią krążenie, co przyspieszy wydalanie alkoholu i pożegnanie złego samopoczucia. No i oczywiście zawsze warto wyposażyć się w 2KC, szczególnie wtedy, gdy następnego dnia czekają na nas zwykłe obowiązki, a kac wraz z jego objawami musi zostać ukryty jak najgłębiej.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl