Ból głowy po alkoholu. Szukamy winnych.

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

Oskarżenie wzywa głównego podejrzanego

Ranek. Przysłowiowa podeszwa w ustach i pojawiające się odwieczne dość tendencyjne pytanie – kac czemu boli głowa? Głównym podejrzanym w procederze wywołania bólu głowy u osoby lubiącej nocne szaleństwa jest bez wątpienia etanol. Jako alkohol spożywczy, etanol to najważniejszy składnik w piwie, winie, wódce i innych wysoko procentowych napojach „rozweselających”. Etanol ma bardzo duży wpływ na naczynia krwionośne w naszym organizmie, które pod jego wpływem ulegają szybkiemu rozszerzeniu, co prowadzi do pojawiania się uczucia gorąca oraz licznych zaczerwienień, szczególnie w okolicach twarzy. Rozszerzenie naczyń krwionośnych w wyniku działania etanolu może być przyczyną bólów głowy.

Wspólnicy w zbrodni

Jednak nie tylko sam etanol jest odpowiedzialny za kacowe bóle głowy. Winowajcami są również wszelkie substancje barwiące oraz smakowe dodawane do alkoholowych trunków. Przyprawić o ból głowy mogą m.in. aldehydy, powstające w wyniku destylacji oraz leżakowania, a także siarczany, odpowiedzialne za utrzymanie trwałości alkoholu gotowego do spożycia.

Zakamuflowany współwinowajca

Kolejnym alkoholowym przestępcą odpowiedzialnym za uciążliwy poranny ból głowy jest aminokwas, zwany tyraminą, która podlega metabolizmowi w mózgu człowieka. Jest ona obecna m.in. we wszelkiego rodzaju likierach oraz innych zagęszczonych napojach alkoholowych, w czerwonym winie, piwie, a nawet piwie bezalkoholowym, a także w praktycznie wszystkich produktach alkoholowych domowej roboty (wina, piwa, etc.). W przeciwieństwie do etanolu, tyramina powoduje zwężenie naczyń krwionośnych oraz podniesienie poziomu ciśnienia tętniczego krwi w organizmie człowieka.

W jaki sposób wyleczyć kaca i ból głowy?

Dobrym posunięciem i swoistym remedium na dolegliwości związane z poalkoholowym bólem głowy będzie np. spożycie dużej ilości słodkiego soku owocowego przed położeniem się do łóżka. Pozwoli to uzupełnić niedobór cukrów w organizmie. Warto również pić dużą ilość płynów (około pół litra), oczywiście pozbawionych alkoholu, aby nawodnić ciało po alkoholowych ekscesach. Osoby szukające szybkiego ukojenia w męczarniach mogą sięgnąć po 2KC Restart, produkt, który niweluje objawy kaca, nawadnia organizm uzupełniając w nim poziom elektrolitów oraz niezbędnych minerałów. Restart, a więc nowy początek bez kaca.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl