Jak przygotować się do imprezy, żeby rano głowa nie bolała?

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

 

Jest piątek. Wieczór zapowiada się na bogato i w doskonałym towarzystwie. Zapewne niejedna butelka pęknie i niejeden kufel wyschnie. Jeśli jednak nie chcesz następnego dnia srogo za wszystko pokutować, musisz poczynić pewne przygotowania, które pozwolą Ci nie tylko uniknąć kaca, ale też bawić się świetnie do białego rana.

Dobry sen i lemoniada

Z naszych poprzednich poradników wiesz już zapewne, że w ramach przygotowań do imprezy powinieneś zadbać o trzy podstawowe rzeczy:

  • o solidny odpoczynek, najlepiej połączony z drzemką;
  • o właściwe nawodnienie organizmu (duże ilości wody lub soku o niskiej zawartości cukru);
  • o odpowiedni zapas witaminy C.

Te 3 proste sposoby pomogą Ci uniknąć kaca i dotrwać w pełni sił do samego rana. Aby jednak mieć pewność, że wieczór nie skończy się spektakularną katastrofą już w okolicach północy, a następnego dnia Twój organizm nie ogłosi strajku generalnego połączonego z zamieszkami obejmującymi głowę oraz cały układ pokarmowy, powinieneś zadbać jeszcze o co najmniej dwie rzeczy.

Obiad zamiast papierosa

Przede wszystkim przed wyjściem z domu musisz się porządnie najeść. Ale nie jedz byle czego! Najlepszą podkładką pod alkohol są potrawy bogate w białko i zdrowe tłuszcze. Sprawdzi się tu zarówno mięso drobiowe, jak i tłuste ryby podane z odrobiną oliwy z oliwek lub oleju lnianego. Jako dodatek do mięsa mogą służyć warzywa strączkowe lub bulwiaste (zwykłe lub słodkie ziemniaki). Tego rodzaju suty posiłek nie tylko zapewni Ci ogromną ilość energii i ochroni Twój żołądek przed alkoholem, ale też pomoże załagodzić efekty kaca.

Drugą niezwykle ważną sprawą jest odstawienie papierosów (o ile palisz) na czas imprezy, a najlepiej na cały poprzedzający ją dzień. Od dawna wiadomo, że papierosy i alkohol razem to nic dobrego. Takie połączenie szybciej ścina z nóg i potęguje objawy kaca. Dzieje się tak dlatego, że nikotyna potęguje zatrucie alkoholem. Jeśli więc chcesz cieszyć się dobrą zabawą i uniknąć potwornego kaca następnego dnia, odstaw papierosy choć na jeden dzień.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl