Nie tylko dla sportowców. Tauryna – specjalista do walki z kacem

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

 

O substancjach posiadających niezwykłe właściwości lecznicze, ochronne lub wspomagające słyszał chyba każdy. Oprócz nie zawsze łatwo dostępnych źródeł naturalnych, można je znaleźć gównie w suplementach diety dla rekonwalescentów, sportowców lub osób wyjątkowo aktywnych. Co ciekawe, znajdują się również w suplementach na kaca, czego przykładem jest zawierający taurynę 2KC.

Czym jest tauryna i kto może cierpieć na jej niedobory?

Tauryna jest zawierającym siarkę aminokwasem niebiałkowym, który w największych ilościach występuje w tkankach ludzkich i zwierzęcych, w szczególności w mięśniach szkieletowych, mózgu i sercu. Tauryna należy do aminokwasów endogennych, a wiec takich, które nasz organizm jest w stanie wytwarzać sam na podstawie syntezy, problem jednak w tym, że taka endogenna synteza prawdopodobnie nie zapewnia nam dostatecznej ilości tauryny, a z cała pewnością nie w ilościach, które zapewniałyby silne prozdrowotne działanie tego aminokwasu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które pozostają na diecie wegetariańskiej lub wegańskiej, mają problemy z wątrobą lub nerkami, a także prowadzących bardzo aktywny styl życia.

W jaki sposób tauryna pomaga na kaca?

Działanie wspomagające tauryny w leczeniu kaca bez wątpienia ma związek z jej wpływem na osmoregulację, czyli regulację poziomu oraz stężenia elektrolitów, a także na równowagę wodno-elektrolitową. Tak jak kilka innych składników suplementu 2KC, tauryna ma działanie antyoksydacyjne, ale aminokwas ten wspomaga również transport składników odżywczych (w tym glukozy) i chroni wątrobę przed skutkami nadużywania alkoholu.

Czyż można wymagać więcej od substancji, która ma nas bezboleśnie postawić na nogi po całonocnej imprezie?

Inne porady
2KC minikonkurs

"Minikonkurs 2KC"

Zgarnij 10 opakowań produktu 2KC - wystarczy, że 19.11.2017 od godz. 12.00

- dołączysz do grona 2KC na Facebook

- polubisz post konkursowy

- i przedstawisz pomysł na najlepszy drink jaki piłeś/łaś :) 

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl