Jak zwalczyć kaca w trakcie, by nie mieć go po fakcie?

jak zwalczyć kaca?

 

W końcu nadszedł ten czas! Zwarci i gotowi rozpoczynamy całonocną imprezę lub biesiadę z rodziną i przyjaciółmi. W ramach przygotowań zdążyliśmy porządnie odpocząć, nawodnić organizm i przyjąć odpowiednią dawkę witaminy C. Teraz możemy spokojnie bawić się do białego rana i to bez obaw o konsekwencje w dniu jutrzejszym. Jednak czy aby na pewno?

Zanim będzie za późno

Działania prewencyjne pozwalające uniknąć kaca po szalonej nocy nie mogą kończyć się w chwili, w której strzela pierwszy korek. Również w trakcie samej imprezy możemy zwrócić uwagę na kilka zasad, które sprawią, że następny dzień nie przywita nas piaskami pustyni w wyschniętym gardle i brazylijskim karnawałem w potwornie obolałej głowie. Jak zwalczać kaca, nim ten się pojawi?

Im wolniej, tym dłużej

Przede wszystkim musimy pamiętać, że naprawdę udana noc to nie szybki bieg przez płotki, ale spokojny maraton. Pijąc, zachowuj odpowiednie tempo. Specjaliści zalecają co najmniej dwudziestominutowe przerwy pomiędzy kolejnymi drinkami, ponieważ przeciętnie właśnie tyle czasu potrzebuje nasz organizm na wchłonięcie pojedynczej porcji alkoholu. Niezastosowanie się do tej zasady może oznaczać szybki i bardzo spektakularny koniec imprezy.

Coś więcej niż zakąska

Prawdziwa biesiada to nie tylko picie, ale i jedzenie. Jeśli chcesz cieszyć się nią jak najdłużej, musisz połączyć jedno z drugim. Jedzenie, zwłaszcza kwaśnych lub tłustych potraw, ochroni Twój żołądek i pozwoli na bieżąco uzupełniać wypłukiwane przez alkohol składniki.

W trakcie imprezy możesz również śmiało wspomóc się dowolnym produktem 2KC, który zawiera odpowiednią dawkę związków pozwalających skutecznie zwalczyć kaca. Jednak aby mieć pewność, że następnego dnia ominie Cię dręczące pragnienie i potworny ból głowy, powinieneś wziąć 2KC również przed i po imprezie – tak, jak radzi ulotka.

Pij dużo, ale wody

Alkohol odwadnia. Szybko i bardzo skutecznie. Dlatego dla osób nastawiających się na całonocną zabawę, idealnym rozwiązaniem jest wypijanie szklanki wody (koniecznie niegazowanej), po każdym drinku i dodatkowo jeszcze dwie rano, przed położeniem się do łóżka. Osoby cierpiące na wodowstręt mogą w ostateczności ratować się sokami owocowymi lub innymi napojami, przy czym one również nie powinny zawierać żadnych bąbelków. Dzięki takiemu „przepijaniu”, następnego dnia nie obudzi nas uczucie dojmującej suchości w ustach i chęć wchłonięcia całej wanny wody.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl