Jak szybko pozbyć się kaca?

kac, alcovit,  na kaca, alka-seltzer, objawy kaca, coś na kaca, sposób na kaca, 2kc, 2KC extreme, 2KC drink jak zwalczać kaca, środek na kaca, co na kaca, kwas bursztynowy, kwas fumarowy, blog

Kac nie jedno ma imię

Są tacy, którzy twierdzą, że kac ich nigdy nie dopadł. Możliwe, lecz trudno w to uwierzyć. Inni natomiast przyznają, że syndrom dnia poprzedniego dopada ich i trzyma nawet przez kilka dni. Bez względu na to, ile czasu trwa kac poalkoholowy i z jakim stopniem natężenia atakuje, jedno nie podlega dyskusji – nie ma jednej uniwersalnej i do tego skutecznej metody zwalczenia kaca.

Jak złagodzić kaca?

Aby ustrzec się zawczasu kaca lub przynajmniej zmniejszyć intensywność nieprzyjemnych dolegliwości z nim związanych, warto stosować proste zabiegi profilaktyczne. Po pierwsze, należy spożywać, oprócz napojów wysoko procentowych, inne płyny nie zawierające alkoholu w swoim składzie. Dzięki temu unikniemy odwodnienia oraz wypłukania z organizmu wszystkich witamin oraz soli mineralnych. Po drugie, warto podczas picia alkoholu raczyć się często przekąskami, najlepiej tłustymi. Mądrość ludowa głosi, że alkohol wchłania się znacznie wolniej, jeżeli mamy dobry „podkład”. Picie alkoholu na pusty żołądek jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale i bardzo groźne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza układu pokarmowego i trawiennego.  Jednak najlepszym sposobem na walkę z kacem jest po prostu abstynencja!

Co jednak w sytuacji, kiedy pojawia się kac, a my za kilka godzin musimy być na przykład w pracy? Sposobów jest co najmniej tyle, ile osób cierpiących na syndrom dnia poprzedniego, i każda z nich leczy się z kaca według własnych, sprawdzonych receptur. Jest jednak kilka metod, które skutecznie zregenerują nadwyrężony alkoholem organizm, doprowadzając go do względnego stanu używalności.

Co pić i jeść na kaca?

Leczenie należy zacząć od uzupełnienia płynów, witamin oraz soli mineralnych w organizmie. Najlepszy zestaw do takiej kuracji to woda mineralna, witamina C, np. w formie soku z cytryny oraz glukoza w postaci miodu.

Do uzupełnienia wypłukanego z organizmu magnezu oraz potasu przyda się woda kokosowa, banany, świeże pomidory lub sok z pomidorów. Pomidory zawierają mnóstwo witaminy C oraz glutation, substancję odpowiedzialną za neutralizowanie toksyn wywołujących kaca.

Niektórzy imprezowicze piją na kaca świeżo zaparzoną herbatę miętową lub herbatę z rumianku. Pomaga ona przyspieszyć proces usuwania toksyn z organizmu, a także pozwala pozbyć się napięcia, wzdęć oraz innych nieprzyjemnych objawów żołądkowych.

Co pomaga na kaca? Oczywiście solidne, zbilansowane śniadanie. Jednak nie wszyscy skacowani skorzystają z tej metody z uwagi na wstręt pokarmowy wywołany zatruciem pokarmowym. Można jednak zacząć od małej porcji w postaci np. niewielkiej kanapeczki i kubka gorącej herbaty z cytryną. Na pewno nie zaszkodzi, lecz zdecydowanie pomoże.

Dla lepszego zregenerowania organizmu, pobudzenia jego metabolizmu oraz pobudzenia się do działa zbawienny będzie na pewno prysznic. Co ważne, unikajmy gorącej wody. Najlepiej wziąć zimny lub letni prysznic, wówczas organizm zacznie efektywniej funkcjonować oraz usuwać toksyny ze swojego wnętrza.

 

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl