2KC – jak stosować, żeby uniknąć kaca?

2KC jak stosować

Suplement diety 2KC to bez wątpienia najpopularniejszy w Polsce środek łagodzący objawy kaca. Z tego też powodu przez lata obecności na rynku powstało wiele mitów na temat jego skuteczności. Jedni uważają 2KC za złoty środek, inni nadal w niego powątpiewają. Skąd biorą się tak sprzeczne opinie? Jak należy stosować 2KC, aby faktycznie pomagał na kaca?

Dlaczego 2KC działa?

Suplement diety 2KC powstał po to, aby uśmierzać wszelkie nieprzyjemne objawy będące skutkiem spożycia nadmiernej ilości alkoholu. Każdy ze składników 2KC pełni ważną rolę w procesie łagodzenia dolegliwości takich, jak: ból głowy, suchość w ustach, zaburzona percepcja, rozbicie i ogólne zmęczenie, ból mięśni oraz brak koncentracji. Aby jednak 2KC właściwie zadziałał, musi zostać przede wszystkim przyjęty zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak stosować 2KC

A jakie są to zalecenia? W przypadku tabletek standardową procedurą jest przyjmowanie 2-3 w trakcie spożywania alkoholu oraz kolejnych 2-3 w dniu następnym, o ile objawy kaca będą  nadal odczuwalne. Można również rozłożyć zalecaną dawkę 6 tabletek 2KC na 3 porcje: 1-2 tabletki przed imprezą, 1-2 w trakcie imprezy oraz 1-2 tabletki następnego dnia. Stosowanie się do tych procedur daje 100% gwarancję skuteczności, co potwierdzają nawet niezależne testy konsumenckie przeprowadzane przez popularnych blogerów.

 

A dlaczego czasem nie działa?

Przypadki, w których skuteczność 2KC jest mocno podważana, podzielić można na dwie grupy. W pierwszej winę ponosi niewłaściwy sposób przyjmowania suplementu, a więc niestosowanie się do zamieszczonych na ulotce zaleceń oraz dostępnych online porad producenta. W drugim przypadku mamy do czynienia zwykle z działaniami, które ograniczają skuteczność 2KC do minimum. Powiedzmy sobie szczerze… wypicie w ciągu jednego wieczora morza różnych gatunków alkoholu i to bez jakiekolwiek sensownej „podkładki” zawsze skończy się katastrofą. Jeśli więc następnego dnia, mimo przyjęcia zalecanej dawki 2KC, czujesz się, jak potrącony przez radziecki czołg, to wyobraź sobie, jak wyglądałaby sytuacja bez wsparcia ze strony tego suplementu.

Inne porady
Skąd się bierze kac?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie to zbyt duża dawka spożytego alkoholu w połączeniu z innymi szkodliwymi czynnikami i złymi ludzkimi nawykami. Odpowiedź bardziej złożona – skomplikowane reakcje biologiczno-chemiczne zachodzące w organizmie będące wynikiem dostarczenia do niego toksycznego etanolu. Ujmując to bardziej poetycko, kac to heroiczna walka Twojego ciała z niebezpiecznym dla zdrowia i życia alkoholem etylowym.

czytaj całość »
Przewodnik po alkoholach: koktajl, czyli „koguci ogon”

Trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy i w jakich okolicznościach zaczęto podawać ten bardzo popularny dziś rodzaj alkoholu. Podania związane z jego przyrządzaniem wskazują na różne daty i miejsca, zgodne są jednak co do tego, że prawdziwą ojczyzną owego trunku są Stany Zjednoczone. Koktajl – czym tak naprawdę jest i co łączy go z walkami kogutów?

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl